Jaroslava Zahradníková

JARKA ZAHRADNÍKOVÁ


JIRKA PRAŽÁK

Můj příběh se začal psát v osmdesátých letech minulého století. Vyrůstal jsem v malém městě na kraji Vysočiny. Vždy jsem toužil poznávat svět, nové lidi kolem sebe a také nové zkušenosti. V roce 2001 jsem v sobě našel dostatek kuráže a touhy jít za sny. Podvozek letadla se odlepil poprvé od zemského povrchu v mé samostatné životní cestě a já si začal plnit svůj sen. První zkušenost to byla krásná. Objevil jsem v sobě “boty z toulavého telete” a zachutnal mi pocit lehkosti bytí. Posléze se podvozek letedla odlepoval stále častěji a častěji, až jsem začal nebýt nikde doma. Psal se rok 2010 a moje životní plány byly čím dál ostřejší a barevnější – chtěl jsem žít za oceánem. Do Česka jsem se vracel s vědomím, že tato zastávka v Čechách bude na dlouho moje poslední. A ano, měl jsem pravdu. „Chcete-li Boha rozesmát, řekněte mu o svých plánech.“ V Čechách jsem se trošku zasekl a narodil se mi první syn Matěj, ale to jsem ještě netušil, jak krásně duhově barevný svět uvidím. Začátky byly hodně těžké a moje nové role, které jsem začal plnit, partner, otec, živitel a nakonec i manžel… se naprosto neshodovaly s mojí představou. Jak se říká “člověk míní a život mění “. Tvrdohlavost, naučené stereotypy z domácího prostředí, umíněnost, bezohlednost a svérázné ego mé i mojí ženy Jitky nás zavedly až do těžké situace, kdy jsme se v roce 2013, těsně po narození druhého syna Václava a dokončení rekonstrukce domu, rozešli a následně i rozvedli. V době před rozvodem Jitka okusila kineziologii u Romany Šlézarové a doporučila mi tam jít také. S pochybnostmi jsem sezení absolvoval. Při cestě domů jsem cítil, jak vzduch voní jinak, jak život chutná jinak, jak lehčeji našlapuji do dalších kroků, ale říkal jsem si, co mi to ta čarodějnice nalila do pití, že mi je dobře. Ale ani pár odbloků v kineziologii, ani psycholog, ani párová terapie, ani samostatná terapie nemohly zastavit rozpad našeho manželství. Bývalá žena a dnes současná partnerka Jitka začala na sobě pracovat a začala kineziologií bourat naučené stereotypy. Při každém vyzvednutí dětí jsem byl dost nervózní, protože jsem mluvil s jinou Jitkou, než jsem znal dříve. Podlamovala se mi kolena a cítil jsem, že když nezačnu něco dělat se svým životem, tak budu nerudnej, protivnej a zpruzenej bubák. Jitka se pro kineziologii nadchla, přihlásila se do prvního kurzu a já měl štěstí, že mi nabídla společné studium u Romany. S radostí jsem kývnul. Ano, bylo to náročné studovat s bývalou partnerkou a manželkou, ale po několika kurzech jsme přestali bojovat a začali jsme spolupracovat. Život se nám měnil a začátkem roku 2016, jsme začali psát náš nový společný příběh. V roce 2018 jsme dostudovali metodu kineziologie 3in1 Concept a ještě téhož roku v létě se nám narodila krásná dcera Kateřina. Jsem šťastný, že mi bylo umožněno změnit sebe a tím i celou situaci a že mohu žít svobodně v partnerství. A dovolil jsem si po své životní cestě kráčet lehčeji. Děkuji!

Rád se s Vámi na té cestě potkám.


S Jarkou Zahradníkovou jsem se seznámil na  nadstavbovém kineziologickém kurzu. Měl jsem tu čest s ní pracovat v rámci kurzu. Práce Jarky mě natolik zaujala, až jsem ji oslovil, zdali bych mohl přijet do Znojma na soukromé sezení. A jezdím pravidelně. Přece jenom, každý by se měl o sebe starat, ač má vystudovanou kineziologii či nikoliv.

Domluvili jsme se s Jarkou, že posílím KinezioCentrum ve Znojmě svojí energií kineziologa a tímto Vás zvu na osobní setkání. 

Jirka Pražák

Vzdělání: Střední Průmyslová Škola Stavební Brno – Pozemní stavitelství, České Vysoké Učení Technické fa stavební – Inženýrství životního prostředí, konzultant metody kineziologie One Brain Three In One Concepts (studoval jsem u lektorů: Romana Šlézarová, Zuzana Fečková – Franková a prezidentka spo­lečnosti Anas­tazya Tomoko Wada),